Altın Sahiplerini Korkutan Haber: “2 Gün Sonra Başlayacak, Hazırlanın”

Nisan ayına tarihi yükselişlerle başlayan altın, son haftaları yatay seyirle takip ederek yatırımcısında büyük bir beklenti yarattı.

Altın fiyatlarında yeni yükselişlerin ne zaman yaşanacağı merak konusu olurken, bugün ons altın tarafında görülen sıçramayla birlikte xauusd paritesi 2378 dolara ulaşarak son 3 haftanın en yüksek seviyesini gördü.

“PAZARTESİ TERSİNE DÖNECEK, ALTIN DÜŞÜŞE GEÇECEK”

Altın sahipleri, yükseliş hareketinin gelecek hafta itibarıyla devam edip etmeyeceğini merak ederken, birikimini emtia tarafında değerlendiren vatandaşları üzecek haber İslam Memiş’ten geldi.

Kapalıçarşı piyasalarının nabzını tutan İslam Memiş, Mayıs ayı itibarıyla geniş bir bant aralığında hareketlerin olacağını belirterek, altın tarafında kapanış seansına doğru yaşanan düşüşün pazartesi itibarıyla devam edeceğini ve gelecek hafta altın fiyatlarında düşüş görüleceğini ifade etti.

Memiş, yatırımcılara düşülecek seviye ve tarihler için şu uyarılarda bulundu:

“Ons altın 3 haftanın en yüksek seviyesinde. Şu an itibarıyla 2368 dolar ancak gün içerisinde 2378’i gördü. Geçtiğimiz hafta yaptığım uyarılarda altın fiyatlarının mayıs ayı boyunca 2280-2380 dolar arasında gidip geleceğini söylemiştim. Üst sınıra yaklaşıldı ve burada bir direnç görülerek geri çekildi.

Düşüşler pazartesi itibarıyla devam edecek. Yani altında yukarı yönlü limit testlerinin ardından, sıra aşağıya yönelik hareketlerde. Gelecek hafta itibarıyla altın 2280 dolara doğru direksiyon çevirecek.

Yaşanacak bu düşüşler karşısında paniğe kapılmamak gerekiyor. Altın tarafında orta ve uzun vadeli beklentimiz yükselişlerin süreceği yönünde. Bu nedenle elinde altın bulunduranlar sadece sabırla Temmuz ayını beklemeli. Haziran ayı itibarıyla suyun ne yöne akacağı belli olacak ve altında asıl yükselişlerin yaz aylarında başlayacağını düşünüyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x